UV čočky mobil mobil Crazy čočky mobil RB úzký mobil

Kontaktné šošovky v zime Späť

Nosenie kontaktných šošoviek v zime má pred okuliarmi celý rad výhod. Začať môžeme tým, že sa nezahmlievajú a nedajú sa rozbiť. Pri zimných športoch navyše poskytujú vyššiu kvalitu periférneho videnia.

U užívateľov, ktorí so šošovkami začínajú, sa často objavuje strach zo "zamrznutiu šošoviek v oku". Ničoho takého sa nemusíte báť! Kontaktné šošovky predstavujú komfort pri nosení po celý rok. Aby sme sa vyvarovali ďalším možným pochybnostiam, rozhodli sme sa odpovedať na vaše otázky týkajúce sa nosenia kontaktných šošoviek v zime.

Aké kontaktné šošovky sú vhodné pre zimné športy?

Nielen pre zimné športy, ale vlastne pre väčšinu športov, sú najvhodnejšie jednodňové kontaktné šošovky. Ak ešte premýšľate, či nedať prednosť okuliarom pred šošovkami, predstavte si, ako komfortne sa budete cítiť napr. s lyžiarskou helmou, ktorá Vám okuliare pekne pritlačí k nosu i hlave a uvedomte si, ako vhod Vám príde dobré periférne videnie na zjazdovke. Veľmi obľúbené sa v súčasnosti stávajú kontaktné šošovky s asférickou plochou, ktorá zlepšuje ostrosť videnia. Kvalitu a ostrosť zlepšujú pri rýchlej jazde i pri zhoršených svetelných podmienkach.

Čím zvýšiť komfort pri nosení šošoviek v zime?

Kontaktné šošovky v oku dobre sedia, a to bez rozdielu na počasie. Ak chcete zvýšiť komfort, obzvlášť v zime odporúčame používanie zvlhčujúcich kvapiek, ktoré pomôžu šošovke pekne priľnúť. Najobľúbenejšími hydratačnými kvapkami v našej ponuke sú ReNu lubrikačné kvapky - 8ml.

Prečo v zime slzia oči a čo s tým?

Slzenie očí práve súvisí so suchosťou očí. Slzy sú prirodzeným lubrikantom, ktorým si naše telo pomáha. Najčastejšie oči začnú slziť, keď vonku fúka mrazivý vietor, alebo pri prechode z tepla do zimy, prípadne opačne. V prvom prípade Vám odporúčame nosiť ochranné okuliare. V druhom prípade doprajte očiam zvýšenú hydratáciu po príchode domov.

Môže mi roztok na kontaktné šošovky zmrznúť?

Áno môže, ale ... Ak sa vydáte na prechádzku so šošovkami v očiach a puzdro s roztokom si necháte vo vrecku, nič sa nestane. Roztok na kontaktné šošovky môže síce zamrznúť, potrebuje k tomu ale nejaký čas. Priemerné teploty slovenskej zimy by nemali znamenať žiadne drastické ohrozenie roztoku. Rozhodne Vás nenabádame k tomu, aby ste brali teplotu na ľahkú váhu. Roztoky na šošovky sa snažte vždy uchovávať v teplote uvedenej na obale. Ak budete roztok dlhodobo skladovať v nepriaznivých podmienkach, môže dôjsť k znehodnoteniu účinných zložiek.

© 2024 Kup-Šošovky.sk
Vytvoril Marek Kebza