UV čočky mobil mobil Crazy čočky mobil RB úzký mobil

Kontaktné šošovky a líčenie Späť

Otázka správneho postupu pri líčení u nositeliek kontaktných šošoviek je stále častejšie. Stretávame sa s ňou predovšetkým u mladých dievčat, ktoré s kontaktnými šošovkami začínajú. Občas nás prekvapí aj výraz "mamičiek", ktoré sa s dcérami prídu a zistí, že postupujú pri líčení so šošovkami nesprávne. Ako teda na líčenie s kontaktnými šošovkami?

Ako postupujeme pri líčení s kontaktnými šošovkami - líčenie a odličovanie
Pred aplikáciou kontaktných šošoviek si najprv dôkladne umyte ruky. Áno, najprv nasadíme kontakatné šošovky, až následne sa budeme líčiť. Nasadzovanie kontaktných šošoviek pred líčením má hneď niekoľko výhod.

1) Lepšie na seba pri líčení uvidíte.
2) nezašpiníte si šošovku líčidlami a nezanesie si ich drobné časti do oka.
3) nerozmaže si svoje nalíčené dielo dodatočnou aplikáciou šošoviek.

Odlíčenie vykonávajte vždy až po vybratí kontaktných šošoviek z oka. Lepšie tým zabránite zašpineniu šošoviek odličovacie kozmetikou.


Farebné kontaktné šošovky
Pri líčení pri farebných kontaktných šošoviek postupujeme rovnako, ako u čírych šošoviek, hoci môže byť Vaša schopnosť nalíčenie sa mierne sťažená tým, že krycie šošovky (farebné, crazy šošovky) ovplyvňujú kvalitu videnia.


Kozmetika a oči
Hoci neexistuje žiadna špeciálna kozmetika určená výhradne pre nositeľky kontaktných šošoviek, môžete dať vždy prednosť oftalmologicky testovaným výrobkom, teda výrobkom, ktoré nedráždia oči.


Riasenky
U riaseniek je dobré dať si pozor na predlžujúcu riasenky s drobnými vláknami. Riasenku nenanášajte až ku korienkom rias. Stačí začať uprostred. Dobré je tiež strážiť si trvanlivosť a tekutosť riasenky. Prešli a zaschnutá riasenka robí cucky, ktoré môžu spadnúť počas dňa do oka.

Ceruzky na oči
Je lepšie používať iné ako drevené ceruzky na oči. Tie ktoré sa musia orezávať bývajú tvrdé a aj pri menšej nešikovnosti Vás môže líčenie zabolieť.

Tiene
Klasické Očné tiene nie sú tabu, avšak ďaleko lepšie sú pre nositeľky šošoviek krémové očné tiene, ktoré sa nedrobí a nepráši. Ak zostanete u klasiky, nenanášajte si príliš silné vrstvy tieňov.

Make-up a púder
Ideálnym variantom v tomto prípade je 2v1. Ak môžete, vyhnite sa práškovým púdrom. Mnohé z nich, najmä pri silnejšej vrstve postupne opadávajú a môžu sa tak dostať do kontaktu s kontaktnou šošovkou, čo pre Vás nebude príjemné.

Lak na vlasy
Lak na vlasy síce nepatrí práve medzi líčidlá, avšak väčšina žien, ktoré si vlasy lakujú, tak robí pri líčení. Všetky sprejové prípravky aplikujte so zavretými očami. Ideálne v inej miestnosti, než sa líčite. Dajte laku čas, aby sa drobné čiastočky usadili, až potom otvorte oči.

Drobné tipy na líčenie s kontaktnými šošovkami:
   
Nikdy nepoužívajte starú riasenku.
    
Neaplikujte očné linky na vnútornú stranu viečka. (Často sa používa u spodných liniek.)
    
Nepoužívajte predlžujúce riasenky, ktoré nastavujú riasy pomocou drobných chĺpkov.
    
Dajte prednosť očnému make-upu bez oleja a parfumácie, rovnako tak aj odličovacie bez oleja.
    
Ideálne sú krémové očné tiene, ktoré nepráši.

© 2024 Kup-Šošovky.sk
Vytvoril Marek Kebza